Grant Enfinger wygrywa wyścig ciężarówek w Martinsville

Grant Enfinger utrzymał się w strzelaninie na dwóch okrążeniach, aby wygrać piątkowy wyścig ciężarówek NASCAR na Martinsville Speedway i awansować do przyszłotygodniowej imprezy mistrzowskiej.

Dołączy do Sheldona Creeda, Bretta Moffitta i Zane’a Smitha w wyścigu o koronę w Phoenix. Creed, Moffitt i Smith jeżdżą dla GMS Racing.

Creed i Moffitt wcześniej awansowali dzięki zwycięstwom w Rundzie 8. Smith, w swoim pierwszym wyścigu Martinsville Truck, zdobył czwarte i ostatnie miejsce transferowe. Zrobił to kończąc piątkowy wyścig na trzecim miejscu. Smith zakończył noc z przewagą trzech punktów nad panującym mistrzem serii Mattem Craftonem o to miejsce transferowe.

„Nie mogę się doczekać Phoenix,” powiedział Smith w wywiadzie dla FS1.

Więcej: Wyniki wyścigu

Po ostatnim restarcie Enfinger i Ben Rhodes wystartowali z pierwszego rzędu. Obaj musieli wygrać, aby awansować do wyścigu o tytuł.

„Przyjechaliśmy tu z plecami opartymi o ścianę” – powiedział Enfinger w wywiadzie dla FS1.

Enfinger wytrzymał uderzenie Rhodesa i odjechał, aby wygrać.

Zwycięzca ETAPU 1: Sheldon Creed

Zwycięzca ETAPU 2: Stewart Friesen

Kto miał dobry wyścig: Grant Enfinger nigdy nie zajął wyższego miejsca niż czwarte w Martinsville i prowadził tylko siedem okrążeń w siedmiu poprzednich startach. Prowadził 49 z 200 okrążeń, aby wygrać i zapewnić sobie miejsce w wyścigu o tytuł. … Ben Rhodes zajął drugie miejsce, a jego piąte top 10 w 11 startach w Martinsville. … Zane Smith zajął trzecie miejsce w swoim pierwszym starcie w Martinsville.

Kto miał zły wyścig: Austin Hill, mistrz sezonu zasadniczego, stracił nadzieję na tytuł, kiedy jego silnik zgasł. Zajął 35 miejsce w stawce 37 ciężarówek.

NASTĘPNY: Sezon zakończy się 6 listopada w Phoenix Raceway (20:00 ET na FS1).