Lista najdłuższych gier w historii NBA

by admin in NBA,Uncategorized | Comments Off

Przydzielony czas na przeciętną grę w NBA wynosi 63 min, ale różnego rodzaju opóźnienia i przestoje sprawiają, że trudno jest zakończyć grę w regulaminowym czasie. Zazwyczaj potrzeba więcej niż podwójnego czasu, aby zakończyć grę. Poniżej znajduje się lista tych maratońskich spotkań, które przeciągnęły się do wielu dogrywek (więcej niż trzy dogrywki) i stały się najdłuższymi meczami w historii NBA.

Indianapolis Olympians vs. Rochester Royals, 1951

6 stycznia 1951 roku, Indianapolis Olympions zagrali mecz przeciwko Rochester Royals. Okazało się, że był to najdłuższy mecz w historii NBA, bo trwał aż 6 dogrywek. Był to stosunkowo nisko punktowany mecz, który zakończył się zwycięstwem Olimpijczyków nad Royals 75-73.

Syracuse Nationals vs. Anderson Packers, 1949

Drugi najdłuższy mecz został rozegrany pomiędzy Syracuse Nationals a Anderson Pakers 24 listopada 1949 roku. Po 5 dogrywkach Syracuse odnieśli zwycięstwo nad Anderson Packers w zaciętym meczu (125-123).

Milwaukee Bucks vs. Seattle SuperSonics, 1989

Mecz pomiędzy Milwaukee i Seattle 9 listopada 1989 roku był drugim meczem w historii ligi, w którym doszło do piątej dogrywki. Po wyrównanym wyniku 105-105 w regulaminowym czasie gry, mecz został rozstrzygnięty w dogrywce, a wynik był na korzyść Milwaukee Bucks (155-154)

Boston Celtics vs. Syracuse Nationals, 1953

21 marca 1953, Boston Celtics pokonali Syracuse 111-105 w 4 dogrywce i zmietli Syracuse 2-0 w półfinałach East Division. Był to najdłuższy mecz playoff w historii NBA.

Portland Trail Blazers vs. Cleveland Cavaliers, 1974

Około 20 lat później, Portland i Cavaliers rozegrali mecz 18 października 1974 roku. Mecz również wszedł w czwartą dogrywkę i zakończył się na korzyść Portland (131-129).

San Diego Conquistadors vs New York Nets, 1975

To był jeden z najdłuższych i najwyżej punktowanych meczów w historii ABA. Mecz odbył się w hali sportowej 14 lutego 1975 roku, gdzie San Diego Conquistadors pokonali New York Nets 176-166 w czterech dogrywkach.

Cleveland Cavaliers vs Los Angeles Lakers, 1980

29 stycznia 1980 roku, mecz pomiędzy Cavaliers i Lakers zakończył się czterema dogrywkami. Lakers przegrali ten mecz z Cavaliers 154-153. Jak na ironię, Lakers zdobyli mistrzostwo, podczas gdy Cavaliers przegrali pięć kolejnych spotkań po tym wielkim meczu.

Atlanta Hawks vs Seattle SuperSonics, 1982

Atlanta Hawks rozegrali dwa mecze z poczwórną dogrywką w historii swojej działalności. Pierwszy mecz odbył się 19 lutego 1982 roku, kiedy to Jastrzębie pokonały Seattle 127-122.

Chicago Bulls vs Portland Trail Blazers, 1984

To był pierwszy poczwórny mecz dla Blazers od sezonu 1974-75. W tamtym spotkaniu zwyciężyli, ale tym razem zostali pokonani przez Chicago z niewielką przewagą jednego punktu 156-155.

Golden State Warriors vs New Jersey Nets, 1987

Siódmy poczwórny mecz w historii ligi został rozegrany 1 lutego 1987 roku pomiędzy Warrriors i Nets. Mecz zakończył się wynikiem 150-147 na korzyść Warriors.

Phoenix Suns vs Portland Trail Blazers, 1997

To był trzeci w ogóle poczwórny mecz w historii Portland. 14 listopada 1997 roku zagrali mecz z Phoenix Suns, którzy pokonali ich 140-139 w czwartej dogrywce.

Atlanta Hawks vs. Utah Jazz, 2012

To był dziewiąty poczwórny mecz w historii ligi. Mecz został rozegrany 25 marca 2012 roku w Philips Arena. Hawks i Jazz przeciągnęli grę do czwartej dogrywki po remisie w regulaminowym czasie gry. Ostatecznie to drużyna gospodarzy, Atlanta, pokonała Jazz i wygrała mecz 139-133.